سرور مجازی ایران چیست ؟ VPS ایران چه ویژگی‌هایی دارد؟ یکی از اصول اولیه و مهم در کسب‌وکارهای اینترنتی این است تلاش کنید تا بر نحوه‌ی مدیریت تمامی پیش‌نیازها تسلط داشته باشید. یکی از مهم‌ترین این موارد که اهمیت بالایی در کیفیت تجارت آنلاین شما دارد، میزبانی وب است که از طریق خرید هاست، سرور اختصاصی و اشتراکی می‌توانید آن را مدیریت کنید.

هریک از این زیرساخت‌های ابری، دارای ویژگی‌های منحصربه‌فرد و متفاوتی هستند که نیازهای متفاوتی را برطرف می‌کنند. برای مثال اگر سایتی با ترافیک پایین دارید، خرید هاست  و سرور اشتراکی بهترین انتخاب شما خواهد بود. اما اگر ترافیک بالا و حجم داده‌های زیادی دارید، سرور اختصاصی بهترین انتخاب شما خواهد بود. یکی از پرطرفدارترین سرورهای موجود، سرور مجازی در ایران است که کاربران بسیار زیادی از آن استفاده می‌کنند. به همین دلیل ما در این مقاله توضیح می‌دهیم که سرور ایرانی چیست و چه کاربردهایی دارد؛ با ما همراه باشید.

در همین ابتدا لازم می‌دانیم عنوان کنیم که اگر به دنبال سرویس ابری هستید که بهترین قابلیت‌های سرور را بدون نگرانی از اختلالات سخت افزاری در اختیار شما قرار دهد، ابرباران می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها باشد. برای خرید بهترین سرور مجازی ایران به وبسایت ما مراجعه کرده و تمام سوالات خود را با مشاوران و کارشناسان ما در میان بگذارید.

سرور چیست ؟

پیش از اینکه بررسی کنیم سرور مجازی ایران چیست باید بدانید که اساسا سرور چه معنایی دارد و چه کاربردی دارد؟ سرور دقیقا مشابه سیستم کامپیوتری است که شما از آن استفاده می‌کنید. سرورها نیز مانند هر کامپیوتری از رم، هارد و CPU تشکیل می‌شوند اما با این تفاوت بزرگ که در سرور قرار است تمامی پردازش‌های روی سایت را انجام دهند.

ازطرفی دیگر، سرورها به صورت 24 ساعته روشن و دردسترس هستند. هرگونه خاموشی سرور برابر است با خاموشی و از دسترس خارج شدن سایت‌هایی که روی آن سرور هستند. تمامی اطلاعات سایت‌ها روی سرور ها قرار گرفته و به دلیل روشن بودن و دسترسی 24 ساعته در هر زمان و مکانی می‌توان به آن اطلاعات دسترسی پیدا کرد.

زمانیکه صحبت از میزبانی چندین سایت بر روی یک سرور می‌شود، نیاز است تا تغییراتی در حالت اولیه سرور ایجاد کنیم که در این حالت،‌ آن را با نام سرور مجازی می‌شناسیم. در این نوع سرورها با استفاده از سیستم مجازی سازی، منابع به صورت تعیین شده تعریف می‌شود و هر سایت با توجه به نیاز خود به این منابع دسترسی پیدا می‌کند.

زمانیکه صحبت از میزبانی چندین سایت بر روی یک سرور می‌شود، نیاز است تا تغییراتی در حالت اولیه سرور ایجاد کنیم که در این حالت،‌ آن را با نام سرور مجازی می‌شناسیم. در این نوع سرورها با استفاده از سیستم مجازی سازی، منابع به صورت تعیین شده تعریف می‌شود و هر سایت با توجه به نیاز خود به این منابع دسترسی پیدا می‌کند. 

مجازی سازی چیست؟

یکی از مفاهیمی که در مسیر پاسخ به سوال سرور مجازی ایران چیست با آن زیاد مواجه می‌شوید، مجازی سازی است. مجازی سازی به زبان ساده فناوری است که به شما امکان می‌دهد با درنظر گرفتن منابعی که در اختیار دارید، میان سخت‌افزار، سیستم‌های کامپیوتری و سیستم‌عامل اجرایی، پیوند ایجاد کنید.

به عبارتی دیگر، مجازی سازی برنامه کاربردی است که با توزیع قابلیت‌های یک ماشین فیزیکی، میان بسیاری از کاربران و محیط‌ها به شما امکان می‌دهد از ظرفیت کامل یک ماشین فیزیکی استفاده کنید. بدین ترتیب، شما می‌توانید قطعات سخت افزاری شبکه، نرم‌افزارهای مرتبط و سیستم عامل را بر روی یک دستگاه فیزیکی شبیه سازی کنید. این موضوع سبب می‌شود تا بتوانید هزینه‌های سخت‌افزاری و نرم افزاری را به طرز چشمگیری کاهش دهید و از کلیه منابع سیستم به شکلی بهینه استفاده کنید.

سرور مجازی ایران چیست ؟

حال که تمامی مفاهیم مهم و پایه‌ای که برای درک معنای سرور مجازی ایران نیاز داشتید را بررسی کردیم، می‌خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که سرور ایرانی چیست ، چه کاربردهایی دارد و از کجا می‌توان این سرویس را تهیه کرد.

زمانیکه می‌گوییم سرور مجازی VPS ایران ، منظورمان یک سرور مجازی سازی شده است که در موقیت جغرافیایی ایران قرار دارد. اگر بخش عظیمی از کاربران شما در ایران قرار دارند، بهترین انتخاب شما سرور مجازی در ایران است که به دلیل نزدیکی به دیتاسنترها، اطلاعات را با سرعت بالاتری به کاربر منتقل می‌کندو در نتیجه سایتی با سرعت بالا دارید.

VPS ایران در حالت کلی به دو دسته سرور مجازی ویندوز ایران و سرور مجازی لینوکس ایران تقسیم‌بندی می‌شود. با خرید VPS ایران لینوکس امکان نصب سیستم‌عامل لینوکس با توزیع CentOs ،  Debian و Ubuntu و با خرید VPS ایران ویندوز امکان نصب سیستم‌عامل ویندوز در نسخه‌های 2008، 2012 و 2016 برای شما فراهم می‌گردد.

کاربرد سرور مجازی ایران چیست ؟

نکته‌ای که در مورد سرور مجازی ایران وجود دارد این است که از آن تنها برای میزبانی سایت‌ها استفاده نمی‌شود. در ادامه برخی از مهم‌ترین کاربردهای این VPS را باهم بررسی می‌کنیم.

دانلود و آپلود

افراد زیادی به سرعت و فضای خاصی نیاز دارند تا بتوانند فایل‌های خود را دانلود و آپلود کنند. اگر به عنوان مدیر سایت، فایل‌های خاصی را دانلود و آپلود می‌کنید یا به هردلیلی به اینترنت پرسرعت برای دسترسی به فایل نیاز دارید، خرید سرور مجازی ایران بهترین روش ممکن است. در این حالت می‌توان سیستم‌عامل موردنظر خود را روی سرور نصب کرده و سپس با سیستم کامپیوتری به سرور مجازی متصل شد. در نهایت محیطی درست مانند سیستم‌عامل ویندوز یا لینوکس در اختیار شما قرار می‌گیرد که می‌توانید از اینترنت پرسرعت آن برای دانلود و آپلود فایل‌ها استفاده کنید.

منظور از میزبانی دیتابیس یا ایمیل با سرور مجازی ایران چیست ؟

بسیاری از سایت‌ها، اپلیکیشن‌ها یا سرویس‌های آنلاین در چندین سرور میزبانی می‌شوند یا اینکه دیتابیس آنها در سرور دیگری قرار دارد. می‌توانید از سرور مجازی ایران برای میزبانی دیتابیس یا ایمیل برای داشتن سرعت بالاتر کاربرانتان استفاده کنید.

اجرای مداوم برنامه‌های خاص

گاهی اوقات شما یک سری برنامه کامپیوتری دارید که باید به صورت مداوم کار کرده و پردازش‌هایی را انجام دهند. مطمئناً استفاده از کامپیوتر خانگی برای اجرای این برنامه اصلاً منطقی و به‌صرفه نیست. چراکه هزینه زیادی برای مصرف انرژی و اینترنت دارد و همیشه برق و اینترنت متصل نیست. می‌توانید با استفاده از سرور مجازی ایران و سیستم‌عامل متناسب با برنامه‌ای که دارید، به‌صورت 24 ساعته آن را اجرا کرده و از آن استفاده کنید.

دسترسی به سایت‌های خاص از لوکیشن‌های خاص

در این مورد بهترین مثال اینترنت بانک است. تقریباً بیشتر بانک‌ها از خارج کشور اینترنت بانکشان در دسترس نیست. برای استفاده از ان نیاز به شرایط خاصی دارید که در حالت فورس نمی‌توانید درخواستتان را به بانک برای استفاده از آن ارسال کنید. طبیعتاً بهترین و سریع‌ترین راه استفاده از سرور مجازی ایران است. در این حالت می‌توانید از طریق سیستم‌عامل سرور مجازی به سایت اینترنت بانک مراجعه و از آن استفاده کنید.

بهترین ارائه دهنده سرور مجازی در ایران

حال که دریافتید سرور مجازی ایران چیست و چه ویژگی‌هایی دارد وقت آن است که به شما نشان دهیم از کجا می‌تواند بهترین میزبان را تهیه کرد.

یکی از بهترین ارائه دهندگان سرور ایرانی، شرکت ابرباران است که به شما امکان می‌دهد با توجه به نیازی که دارید منابع سایت خود را به دلخواه انتخاب کنید. علاوه‌برآن، ما با استفاده از فایروال سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تلاش می‌کنیم تا سطح امنیت سایت شما را به شکل تاثیرگذاری بالا ببریم. در ادامه تلاش می‌کنیم برخی از ویژگی‌های مهم سرور مجازی ایران ابرآراز را باهم بررسی کنیم.

ارائه سرور مجازی ایران با پورت ۱۰ گیگ

مجموعه ابرباران مفتخر است که سرورهای ایران خود را با پورت ۱۰ گیگ ارائه می‌دهد. منظور از پهنای باند، سرعت انتقال داده‌ها بر مبنای ثانیه در شبکه است. یعنی سروری که دارای پهنای باند ۱۰ گیگ بر ثانیه است، می‌تواند یک فایل را با حجم ۱۰ گیگ را در یک ثانیه دریافت کند که این میزان سرعت، عدد قابل‌توجهی است.

مدیریت از راه دور سرور مجازی ایران چیست ؟

تفاوتی ندارد که از چه موقعیتی می‌خواهید به vps ایران خود دسترسی داشته باشید. سرور مجازی در ایران ابرباران به شما امکان مي‌دهد در هر زمان و مکانی و با محدودترین امکانات و نرم افزارهای موجود و در کمترین زمان ممکن به مدیریت سرور خود بپردازید.امیدواریم که در این مقاله توانسته باشیم به درستی به سوال شما مبنی بر اینکه مفهوم سرور مجازی ایران چیست توضیح داده باشیم.